Steroid Fiyatları

1227

Steroid kullanımı ile ilgili mutlaka bir yazı okumuş ya da bir habere rastlanmışsınızdır. Ne zaman bir olimpiyat olsa bununla ilgili haberler kesin yapılır. Peki, bu steroid nedir? Genellikle profesyonel ya da amatör sporcular tarafından kullanılan protein sentezini yükselten ürünlerdir. Steroid, protein sentezini arttırması sonucu kas kütlesini de geliştirir. Vücuttaki bazı dokuların büyümesini, gelişmesini sağlayan, erkeklik hormonu da denilen testosteron içerirler. Güçlü ve estetik bir yapıya sahip olmak isteyen bireylerin yanı sıra vücut geliştirmek isteyen sporcular da kullanır. Steroid kullanan sporcular kullanmayanlara göre daha hızlı kas kütlesini yükseltirler.

Profesyonel sporcuların güç ve dayanıklılık seviyelerini arttırmak için başvurdukları bir yöntem olarak da karşımıza çıkmaktadır. Kas yapmak ve güçlü olmanın yanı sıra profesyonel sporcular rekabetin hat safhada olduğu yarışlarda kullanmaktadır. Rakibine karşı üstünlük kazanmak ve yaralanmalarda iyileşme sürecini kısaltmak için günümüzde bu yöntem kullanılabilmektedir.

Steroidi Kimler Kullanabilir?

Steroid kullanımına başlamak için vücudun büyümeyi bırakması gerekiyor. Takriben 18-20 yaşından itibaren kullanılmaya başlanmalıdır. İlk kullanacaklar için belirli dozlar vardır. Ayrıca kadınlar kullanırken de dikkatli olması gerekir. Nitekim steroid erkeklik hormonunu taklit ettiği için kadınlarda bilinçsiz kullanımı kıllanma, ses kalınlığı gibi yan etkilere sebep olmaktadır. Erkekler için de fizyolojik birçok dezavantaj içerir. Unutulmaması gereken bu steroidlerin bilinçli ve doğru dozlarda kullanılmasıdır.

Steroid Fiyatları

Steroid Türleri

Steroid kullanım şekli kişiye göre değişmektedir. Hap, kapsül ve enjeksiyon olmak üzere iki çeşidi bulunur. Hap ve kapsül ağızdan alındığı için vücutta sindirim sistemine karışacak ve karaciğerden süzülecektir. Bu da karaciğer enzimlerinin artmasına sebep olur. Bir diğer tür ise iğnedir. En sık tercih edilen ve derinin altına uygulanan bu yöntem hap ve kapsüle göre daha az zarara sebep olur. Direk kana karışarak hızlıca görevini yapmaya başlar. Kan dolaşımında yer aldığı sürece etkisi de sürer. Yani uzun soluklu olur.

Steroid Fiyatları Nelerdir?

Steroid ürünlerinin içerikleri değişmekle birlikte bu içerik özellikleri steroid fiyatları üzerinde değişiklik oluşturmaktadır. Bu ürünleri piyasaya süren birçok firma mevcuttur. Sundukları ürünlerin dozajı, sunum şekilleri steroid fiyatları için belirleyici olmaktadır.

Sipariş vermek için https://anaboliksatinal.com